Cepeškrāsnī cepti artišoki ar kartupeļiem un olīvām

Artišoku sezona ir sākusies, to nevar nepamanīt, ja brauc ar auto cauri Albengas apkārtnē esošajiem ciematiņiem – milzīgajos laukos vienmēr var redzēt augam pa kādam sezonālam produktam. Un, ja paveicas pamanīt uz lauka rosāmies kungu vai kundzīti, var droši piestāt un pavaicāt, vai iespējams iegādāties tikko nogrieztus artišokus! Pie mums laukos ir pieejami artišoki ar ērkšķainām lapiņām, bet neatkarīgi no tā, kādas šķirnes artišoki jums būs pieejami, pagatavošanas process ir tas pats.  Šajā reizē es pagatavoju artišokus cepeškrāsnī, kopā ar kartupeļiem un Ligūrijas olīvām “Olive taggiasche”. Mums ļoti garšoja. Šādu ēdienu Itālijā parasti ēd kā piedevu pie zivs vai gaļas ēdieniem, bet man tās garšo arī kā pamatēdiens!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

4 artišoki ar visiem kātiņiem (ja nav kātiņu, tad 5 artišoki); 1 citrons; 4 vidēji lieli kartupeļi; sauja olīvas (es parasti lieku tās, bez kauliņiem); 2-3 ķiploka daiviņas; 2 ēdamkarotes olīveļļa; sāls, pipari.

Pagatavošanas process:

  1. Uzlieku karsēties cepeškrāsni uz 200 grādiem;
  2. Nomizoju kartupeļus, nomazgāju, sagriežu kubiciņos;
  3. Notīra artišokus, kā to esmu paskaidrojusi šajā rakstiņā!
  4. Notīrītos artišokus sagriežu smalkos gabaliņos… tādos kā daiviņās, tad nosusinu, ielieku bļodā, pievienoju klāt kartupeļus, olīvas, ķiploku daiviņas ar visu miziņu, eļļu. Visu samaisu un lieku uz cepešplāts, kas izklāta ar cepamo papīru. Uzberu sāli, un lieku cepties apmēram 30 minūtes (līdz kartupeļi gatavi un artišoki mīksti). Kad gatavs, tad izņemu ķiploka daiviņas un pasniedzu.
  5. Pa laikam attaisīju cepeškrāsns durtiņas un samaisīju, lai nepiedeg.

 

 

Lai labi garšo!

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s