Garneles ar šalotes sīpolu un ķiršu tomātiņiem

Šādu antipasto nogaršoju vairākus gadus atpakaļ, viesojoties pie mūsu ģimenes draugiem Milānā. Atceros, ka tā bija karsta vasaras diena, un tad parasti nav nedz vēlmes nedz laika stāvēt pie plīts un šiverēt. Labāk kaut ko ātri pagatavotu, garšīgu, lai baudītu laiku foršā kompānijā! Nu šis ir kļuvis par mūsu ģimenes vienu no tradicionālajiem ēdieniem 🙂 Šī recepte ir ļoti pieprasīta! Visi, kas nogaršojuši, prasa, lai pastāstu, kā pagatavot.  Jā, vēl, ko piebildīšu – šajā ēdienā garneles labi garšos arī sasaldētas, tikai  tām jābūt neapstrādātām, jēlām.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

1 iepakojums saldētas, izlobītas garneles (350-400 gr); 2 šalotes sīpoliņi; 100 gr. ķiršu tomātiņi; 4 ēdamkarotes eļļa, 1 ķiploka daiviņa, svaigs pētersīlis, sāls, pipari.

  1. Atkausēju garneles.
  2. Ķiršu tomātiņus noskaloju un sagriežu uz pusēm (ja garneles ir mazās, tad pat var griezt tomātu 4 daļās) ieberu bļodā. Šalotes sīpoliņu sagriežu smalkās pus ripiņās.  Uzleju  3 ēd. k. eļļu, uzberu sāli, piparus pēc garšas, pievienoju veselu nolobītu ķiploka daviņu. Ļauju tā iemarinēties vismaz 15 minūtes.
  3. Sasmalcinu nedaudz pētersīli – tā, lai sanāk apmēram 1 ēdamkarote sasmalcināta pētersīļa.
  4. Kad sagrieztie tomātiņi ir iemarinējušies savas 15 minūtes, noskaloju atkausētās garneles. Uz pannas leju 1 ēd.k. eļļu un kad tā ir uzkarsusi, pievienoju garneles. Uzgriežu lielu uguni, un cepu, nepārtraukti maisot,  apmēram minūti, līdz garneles ir mainījušas krāsu (jēlām garnelēm ir tāda zilgana nokrāsa, kā jēlai zivij, bet tad kad tā ir gatava, tad palikusi vairāk balta).
  5. Tiklīdz garneles gatavas, tā no pannas tās tāpat karstas pārberu bļodā pie tomātiem. Pievienoju sasmalcināto pētersīli un visu samaisu.  Ļauju garšām savilkties apmēram 10 minūtes. Tad izņemu ķiploku daiviņu un gatavs!

 

Lai labi garšo!

 

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s