Astoņkāja un kartupeļu salāti (Insalata di polpo e patate)

Kopš atklāju, kā pagatavot mīkstu un mutē kūstošu astoņkāji tas ir kļuvis par vienu no maniem iemīļotākajiem ēdieniem. Pirmā pieredze astoņkāja pagatavošanā bija apmēram trīs gadus atpakaļ, kad gaidīju ciemiņus no Latvijas un Īrijas uz savu dzimšanas dienas nosvinēšanu. Pastaigājos pa lielveikalu un manu uzmanību piesaistīja kāds pārītis, abiem bija ap 80 gadu. Viņi cilāja saldētos astoņkājus un kautko savā starpā sarunājās. Skaidri varēja saprast, kurš ģimenē ir noteicējs 🙂 Es nepamanīju, kā biju sākusi viņus novērot 🙂 bet viņi pamanīja mani! Mēs sasmaidījāmies, un viņi sāka man stāstīt, ka tas ir astoņkājis un kā to pagatavot. Es atnācu mājās, un izdarīju tā kā man bija stāstīts, bet toreiz es recepti nepierakstīju, un pēc tās reizes nodomāju, ka restorānā pagatavotie astoņkāji ir daudz gardāki kā mājās:) Noteikti, es kaut ko izdarīju savādāk.  Tad pagāja kāds laiks, un atceros, ka kādā diskusijā Facebook, mana draudzene bija pierakstījusi jautājumu (vai kāds zin, kā var pagatavot mīkstu, mutē kūstošu astoņkāji?)  Es nezināju, bet mani tas ieintriģēja no jauna. Un kā parasti, ja ir jautājumi, tad nāk arī atbildes, kā tas  notiek arī ar mani  🙂 Te būs viena no solītajām receptēm!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

1 sasaldēts astoņkājis (vismaz 1 kg smags, bet labāk ja 1300 gr. ). Ja tas ir svaigs, tad vajag ielikt sasaldēt uz nakti; 4-5gab ar mizu vārīti kartupeļi; saujiņa olīvas bez kauliņiem, olīveļļa, pētersīlis, sāls, pipari.

 

Sasaldēto astoņkāji (tādu pašu sasalušu) lieku katlā, pārleju ar ūdeni un vāru bez vāka. Tiklīdz ūdens sāk vārīties, nogriežu uz mazāko liesmiņu, uzlieku vāku un vāru 30 minūtes. Tad nogriežu uguni un atstāju tāpat katlā zem vāka, lai atdziest. Es parasti vāru iepriekšējā vakarā, tad pa nakti tas atdziest,  lai varētu sagatavot nākamajai dienai.

Kad astoņkājis ir atdzisis, to izņemu no katla, iztīru, izņemot acis un zobu, kā to var redzēt šajā video, kur parādīts kā ar šķērēm griež, bet vārītam to viegli var izdarīt ar nazīti.

Astoņkāji sagriežu gabaliņos. Uz pannas uzkarsēju eļļu un lieku klāt astoņkāji. Kad iztvaikojis liekais šķidrums, pievienoju notīrītus, sagrieztus kartupeļus un olīvas. Visu apcepu. Pārkaisu ar svaigiem, sasmalcinātiem pēterslīļiem!

20171231_195040 Šī nav no tām labākajām bildēm, bet cerams, kādreiz izdosies nofotogrāfēt tā mierīgi 🙂

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s