Risoto ar sparģeļiem (Risotto con asparagi)

Pavasarī, kad uzsākas sparģeļu sezona, tad divi ēdieni, bez kuriem neiztikt mūsu un arī lielākajā daļā itāļu ģimeņu mājas virtuvēs (vai arī izvēlē restorānos), ir “Risotto con asparagi” un “Aparagi alla milanese”.

Nepieciešamās sastāvdaļas (4/5 personām):

Carnaroli rīsi – 320 gr; Sparģeļi – 300gr; 2 ēd.k. olīveļļa; 30 gr sviests; parmezāna siers – 100-150 gr; 1/5 glāze baltvīns; sāls un pipari pēc garšas; 1,5 litri dārzeņu buljons.  Buljonam jābūt karstam, kad to lej klāt rīsiem.

Pagatavošanas process: 

Sagatavoju visas sastāvdaļas:

  1. Buljons – uzvāru.
  2. Sparģeļi – nomizoju plānu miziņu sparģeļiem  (sākot ar apmēram 2 cm zem galotnītēm, līdz apakšai). Galotnītes – nogriežu apmēram 2 cm un pārgriežu gareniski uz pusēm, nolieku maliņā. Pārējo kātu sasmalcinu.
  3. Parmezāns – sarīvēju.
  4. Rīsi – nosvērti.

Gatavoju risotto:

  • Uz pannas uzkarsēju ½ no  eļļas , ½ no sviesta. Lieku klāt rīsus, uz straujas uguns apcepu,maisot nepārtraukti tā, lai nepiedeg, bet paliek caurspīdīgi, tad pieleju vīnu un ļauju tam izgarot.
  • Lieku klāt sakapātos sparģeļus, samaisu un turpinu cept apmēram 2 minūtes.
  • Sāku pievienot buljonu pa ½ kausiņam… turpinu vārīt risotto, pa laikam samaisot un pielejot nedaudz buljona. Kad rīsi ir jau gandrīz gatavi līdz konsistencei “Al dente”, pievienoju atlikušos sparģeļus un pavāru apmēram 3 minūtes.
  • Noņemu no uguns, pievienoju atlikušo sviestu un eļļu, uzleju ½ kausiņu buljonu, samaisu visu, līdz izkūst sviests. Uzlieku vāku un tā paturu noņemtu no uguns apmēram 2 minūtes.
  • Ņemu nost vāku un servēju (ja nepieciešams tad pievienoju sāli un /vai piparus).

p.s. bildē redzamā risoto bilde ir atrasta internetā (www.wineandfoodtour.it) bet recepte gan pašas, gan dažu draugu izmēģināta! Atsauksmes labas – tik gardi, ka neatliek laika meklēt pareizās gaismas labas bildes rezultātam 🙂

Lai labi garšo!

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s