Itālijas Ganu sautējums Skilà

Man tik ļoti patīk vērot un nogaršot, kā arī patīkami pārsteidz tas, kādi ēdieni tiek celti galdos Itālijā ikdienā! Pirms sāku iepazīt šo valsti un tās kultūru – caur ēdienkarti, saprotams, arī es domāju, ka te ēd tikai picu, pastu, jūras veltes un prošuto. Bet daudzu gadu laikā esmu pamanījusi, ka arī šeit ir reģioni, kur joprojām iecienīti dažādi sautējumi un zupas!  Turklāt pārsvarā tās ir veģetāras!  Šī recepte ir ļoti sātīga, Vale D’Aostas reģiona ganu zupas Skilà recepte.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

4 kartupeļi; 2 ķiploka daiviņas; 1 sīpols; 1 seleriju kāts; 1 puravs; 100 gr. siers Toma (var aizvietot ar Emental); 100 gr. siers Fontina (var aizvietot ar kādu fondī tipa sieru; rudzu maize; sāls; pipari.

Ķiploka daiviņas notīru un sasmalcinu, kartupeļus un  seleriju kātu sagriežu kubiciņos. Puravu un sīpolu sagriežu ripiņās. Visu lieku katliņā, pārleju ar ūdeni, pieberu sāli un vāru 1 stundu.

Sieru sagriežu apmēram 1 cm biezos kubiciņos, kārtoju zupas šķīvī sieru un maizi, un leju pāri karsto zupu. Uzberu pipariņus pēc vēlēšanās papildinu ar ceptām salvijas lapiņām vai sasmalcinātu pētersīli.

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s