Vista Ligūrijas truša gaumē

Ja ceļosiet pa Ligūriju, tad teju vai katrā ēstuvē ēdienkartes piedāvājumā sastapsieties ar “Coniglio alla ligure”. Šajā receptē viss ir tieši tāpat kā vairums truša gaļas receptēs, izņemot pašu trusi – to šoreiz aizstāju ar vistas gaļu.

Nepieciešamās sastāvdaļas:

1 vesela vista, 2 šalotes sīpoli, 1 ķiploku daiviņa, 1 burkāns, saujiņa pētersīļu, saujiņa jauktu garšvielu: (rozmarīns, timiāns, lauru lapa, salvijas lapas), 1 glāze baltvīna, 1/2 glāze sarkanā vīna, šķēle seleriju saknes, saujiņa melnās olīvas, olīveļļa, sāls, pipari.

  • Vienu šalotes sīpoliņu smalki sakapā kopā ar timiānu, rozarīnu un ķiploku daiviņu.
  • Mikserī sasmalcina burkānu, pētersīli, otru šalotes sīpolu, salvijas lapas, seleriju saknes šķēli, apmēram 2 ēd. k. olīveļļas, baltvīnu.
  • Uz pannas uzlej eļļu un liek apcepties vistas gabaliņus. Kad viena puse ir apcepta un vistas gabaliņi tikko apgriezti uz otru pusi, pievieno (karstajai eļļai uz pannas) lauru lapu un  ieprekš sasmlcināto šalotes sīpolu ar rozmarīnu, timiānu un ķiploku. Kad sāk just apcepto sīpolu un ķiploku smaržu (neļaujot tiem piedegt), pievieno mikserī sasmalcinātos dārzeņus un zaļumus, visu samaisa. Uzgriež lielāku uguni pāris minūtes, ļaujot izgarot vīnam. Tad pievieno olīvas,  uzliek vāku un sautē uz mazas liesmas 30 minūtes. Pēc tam pievieno sarkanvīnu, ļauj tam izgarot, pievieno sāli un piparus pēc garšas un turpina sautēt uz mazas uguns vēl 20 minūtes.

Lai labi garšo!

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s