Pasta ar kartupeļiem un brokoļu pesto

Kartupeļi savienojumā ar pastu – tas man bija grūti pieņemams fakts 🙂 Bet interese par Itālijas mājas virtuves izzināšanu guva virsroku. Tāpat, kā Valtellīnas pizzoccheru receptē, arī šajā kartupeļi tiek apvienoti ar pastu, un es tikai varu teikt, ka  vienkārši pagatavojama, veselīga un garšīga – tāda ir “Pasta ar kartupeļiem un brokoļu pesto”.

Sastāvdaļas 4 personām:

320 gr. pasta (es izmatoju Barilla firmas “Gnocchi” pastu, bet var izmantot jebkuru citu);

4 gab. vidēja lieluma kartupeļi;

300 gr. brokolis (brokoļu mīkstā zieda daļa);

4 ēd. k. rīvēts parmidžāno siers;

40 gr. grauzdēti pīniju rieksti;

Olīveļļa, sāls, pipari.

Pagatavoju brokoļu pesto:

  • Brokoļus nomazgāju, nogriežu zaļās galviņas un lieku vārošā ūdenī, kam pievienota šķipsniņa sāls. Vāra 3-4 minūtes, tad ar putojamo karoti izmakšķerēju brokoļus un sadalu šo porciju  divās daļās. Apmēram 1/3 vārīto brokoļu nolieku malā, bet pārējos atstāju pesto pagatavošanai. (Ūdeni, kur tika vārīti brokoļi atstāju katliņā).
  • Blenderī lieku lielāko daļu brokoļus, grauzdētos pīniju riekstus, parmidžāno. Pievienoju nedaudz olīveļļu un visu sablenderēju viendabīgā masā, pēc nepieciešamības pievienojot olīveļļu, līdz izveidojas vēlamā pesto konsistence, sāli, piparus pēc garšas.

Pagatavoju pastu:

  • Notīru kartupeļus un sagriežu kubiciņos. Lieku karsēties ūdeni, kur iepriekš tika vārīti brokoļi (ja nepieciešams, tad pieleju vēl nedaudz aukstu ūdeni).
  • Kad ūdens sāk vārīties, pievienoju kartupeļus un pastu. Vāru, apmēram 10 minūtes, līdz pasta ir izvārījusies līdz konsistencei “al dente”.
  • Kad pasta gatava un kartupeļi mīksti, ar kausiņu nosmeļu (apmēram pusi kausiņu) “pastas ūdeni” un atstāju to atsevišķā blodiņā.
  • Pastu ar kartupeļiem nokāšu.
  • Uz pannas lieku pesto, uzkarsēju, pievienoju pastu ar kartupeļiem, brokoļu gabaliņus un visu rūpīgi samaisu. Ja nepieciešams, pievienoju pāris ēdamkarotes “pastas ūdeni” – (ūdeni, kurā tika vārīta pasta) un uzkarsēju.

Pasniedzu karstu, var uzlabot garšu ar nedaudz olīveļļu, pipariem un parmidžāno siera skaidiņām.

 

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s