Pupiņas – Fagioli all’uccelletto.

Kad pirmo reizi lasīju ēdienkartē Toskānā šo nosaukumu, tad pirmā doma, kas man ienāca prātā, ka šīs pupiņas varētu būt pagatavotas ar kādiem maziem putniņim, vai arī lieliem, bet  savvaļas… kā piemēram baloži. Taču, šīs ēdiens ir absolūti veģetārs, un tajā nav neviena putna. Nosaukums, kā man stāsta Itālijas večuki, cēlies no tā, ka pupiņu gatavošanas procesā, reizēm dzirdama tāda skaņa kā putnu čalošana – jā un man tik ļoti patīk klausīties ēdienu gatavošanas skaņās! Katrs katliņš un panna “pupuķo un paukšķina”savādāk!!!! Taču pirmās Itāļu pavārgrāmatas “La scienza in cucina e l’arte mangiar bene” (Zinātne virtuvē un pareizas ēšanas māksla) autors Pellegrino Artusi to savā laikā skaidrojis tā, ka receptes nosaukums varētu būt cēlies no pupiņu pagatavošanas metodes un garšvielām, ko izmanto tajā pašā receptē, kurā pagatavo šmorētu putnu gaļu. Lai pagatavotu “Faggioli all’ucelletto”nepieciešamas šādas sastāvdaļas:

500 gr. Vārītas baltās pupiņas; 7-10 salvijas lapiņas; 4 ēd. k.  olīveļļas; 1  bundžiņa tomāti gabaliņos savā sulā (400 gr.); 2 ķiploku daiviņas; sāls, pipari.

Pagatavošanas process:

Katliņā leju eļļu, pievienoju ķiploku, salviju un karsēju 2-3 minūtes. Tad pievienoju tomātus un turpinu karsēt apmēram 10 minūtes uz lēnas uguns, līdz iztvaiko liekais šķidrums un masa mazliet sabiezē. Pievienoju pupiņas, sāli piparus pēc garšas, visu samaisu un karsēju zem vāka 15 minūtes.

Pasniedzu karstu.

Lai labi garšo!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s