Cepeškrāsnī cepti anšovi

Līdz ierašanās Ligūrijā, anšovi man asociējās tikai ar tām mazajām, sāļajām zivtiņām burciņā, bet te daudzos restorānos iespēja izvēlēties ēdienus, kas pagatavoti no svaigiem anšoviem. Gan slavenais fritto misto, gan ar dārzeņiem pildīti anšovi, vai pat kartupeļu – anšovu sacepums (ļoti garšīgs). Mums garšo visādi pagatavotas, Bet tā kā vasaras karstumā man nepatīk daudz stāvēt pie plīts un pannas, es eļļā vārīšanu aizstāju ar cepeškrāsni. Un tad cepeškrāsnī ceptie anšovi ir ideāls variants gan vienkāršām vakariņām trijatā, gan tādām, kad kopā sanāk ilgi gaidītie draugi, lai pavadītu kārtējo gardo un priecīgo vakaru!

4 personām kā uzkodai parasti  izvēlos apmēram 500-600 gramus svaigu anšovu. Tos pēctam notīra (nogriež galvu un izņem asaku). Panēšanai izmantoju grissini, ko saspiežu ar gaļas āmurīti smalkās drupačiņās. Uz šo daudzumu nepieciešami apmēram 8-10 grissini.

Tātad, anšovus notīra, apvārta grissini drupačiņās, kārto uz pannas, kas izklāta ar cepamo papīru, uzpilina mazliet eļļu, uzber sāli, piparus.  Liek cepeškrāsnī, kas uzkarsēta uz 180 grādiem un cep 5-8 minūtes (atkarībā no zivtiņu lieluma). Kad gatavs , kārto uz šķīvja un pasniedz! Ēdot, uzpilina mazliet citrona suliņu!

P.S. Šādi var pagatavot arī sardīnes un brētliņas!

Lai labi garšo!

 

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s